Навигация

Қазақстан республикасының мемлекеттік рәміздері

Ильяшева Айымгуль Зеннатовна
Бидайық орта мектебінің
бастауыш сынып мұғалімі

Қазақстан республикасының мемлекеттік рәміздері туралы біледі. Бейнелердің мағынасын ажыратады. Нышандар нені білдіретінін біледі.


Скачать файл

Рубрика: ШКОЛА-Познание мира | 2 класс Дата: 09.10.2022


Фрагмент для ознакомления

Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаттары

2.3.5.1.Қазақстан Республикасының мемлекеттік рәміздерінің маңызын түсіндіру.

Сабақтың мақсаты

БО: Қазақстан Республикасының мемлекеттік рәміздерін таниды және атай біледі;

ББ: Рәміздердің мән-мағынасын сипаттауды біледі;

КО: Басқа мемлекеттердің рәміздерінің ішінен мемлекеттік рәміздерді ажырата алады.

Бағалау критерийлері

1. Алған ақпараттары бойынша өз пікірлерін білдіреді;

2. Рәміздегі бейнелердің мағынасын ажыратады;

3. Негізгі мәселені жеке, жұппен, топпен анықтай алады;

Сабақтың барысы

Сабақтың кезеңі/ уақыт

Мұғалімнің әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

3 минут

3 минут

 

6 минут

 

 

 

 

7 минут

Сергіту сәті: «Көңілді күн»

Топқа бөлу: Оқушыларды жетондар арқылы үш топқа бөлу.

Ширату тапсырмасы. «Микрофон» әдісі.

  • Автобусқа қалай кіру керек?
  • Автобуста өзіңді қалай ұстау керек?
  • Метро көлігі адамдарға не үшін қажет?

1 - тапсырма: берілген суреттер бойынша әңгімелеу «Көршіңе әңгімелеп бер» әдісі (жұптық жұмыс)

 

Топқа бөлінеді

 

«Микрофон» әдісі арқылы берілген сұрақтарға жауап береді

 

Суретке қарап әңгімелейді, рәміздер туралы айтады, толықтырады.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Сергіту сәті Көңілді күн - поиск Яндекса по видео (yandex.kz)

Қызыл, сары, жасыл жетондар

презентация

оқулық

Ортасы

 

 

10 минут

 

 

 

 

 

5 мин

 2 – тапсырма: Мәтін мазмұнын «ПОПС» формуласына салып, 4 сөйлем жазу «ПОПС» формула әдісі. (жеке жұмыс)

1. Өз пікіріңді жаз;

2. Пікіріңді дәлелде;

3. Өмірмен байланыстыр;

4. Қорытынды жаз.

 

 

 

3-тапсырма: Сөйлемді аяқта: «Қазақстанның Туы мен Елтаңбасы дүниежүзіне __________» «Аяқталмаған сөйлемдер» әдісі (өздік жұмыс)

 

Барлығы «Туған елім» 5 сөйлем жазу.

Көпшілігі «Мемлекеттік рәміздер» тақырыбына диалог құрастыр;

Кейбірі: «Туған елім Қазақстан» тақырыбында эссе жазу (ойтолғау).

Берілген сөйлемдерді жалғастырып айтады

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

презентация

 

 

 

 

 

оқулық

Соңы

5 минут

 

 

 

 

 

 

 

 

 

4-тапсырма: мәтін бойынша сұрақтарға жауап беру «Блиц-сұрақ» әдісі (жеке жұмыс)

Ойлау деңгейлері

Бағалау критерийлері

Дескрипторлар

Білу, түсіну

Мәтін мазмұнын түсінеді

Мәтінді түсініп ойын қорытады

 

Сұрақтарға жауап береді:

- Рәміздер туралы өзіңе, осыған дейін білмеген қандай жаңалық аштың?

- Туымыздағы қыран құс пен күн нені білдіреді?

- Мемлекеттік елтаңбамызда не бейнеленген?

 

 

оқулық

Рефлексия

2 мин

«Жеміс ағашы»

 

 

 


Скачать файл